Poleć znajomym

Powidła truskawkowe

Jak zbierać punkty?

Autor: (16047 pkt.)
Ekspert Kulinarny - Przepis z bloga: Moje kucharzenie

Sezon truskawkowy w pełni, więc żal byłoby nie wykorzystać okazji do zrobienia przetworów. Moja mama dawno temu robiła powidła z truskawek. Bardzo je lubiłam, smakowały mi wtedy o wiele bardziej niż te tradycyjne, śliwkowe. Postanowiłam przypomnieć sobie smaki dzieciństwa i zrobiłam kilka słoiczków pysznych powideł :) przepis mojej mamy :)

Składniki

  • 4 kg truskawek
  • 1 szklanka cukru (opcjonalnie)

Sposób przygotowania

  1. Truskawki umyć, a następnie oberwać szypułki.

  2. Owoce rozgnieść i wrzucić do szerokiego, niskiego garnka o grubym dnie. Postawić na ogniu, rozgotować (truskawki podczas gotowania puszczają sporo soku), a gdy sok nieco odparuje, zmniejszyć ogień do minimum i gotować tak długo, aż masa zgęstnieje. Od czasu do czasu zamieszać - im gęstsza staje się masa owocowa, tym częściej mieszać.

  3. Gdy powidła staną się gęste (podczas mieszania spadają płatami z łyżki), dodać cukier, wymieszać i jeszcze trochę pogotować.

  4. Gorące powidła przełożyć do umytych, wyparzonych słoików. Pasteryzować przez 15 minut.

  5. uwagi:

  6. - smażenie można rozłożyć sobie na kilka dni - codziennie po trochę. Swoje powidła smażyłam wczoraj przez ok. 5 godzin, a dzisiaj jeszcze przez ok. 3,5 godziny

  7. - jeżeli truskawki są słodkie, można zmniejszyć ilość cukru lub nie dodawać go wcale. Moje były dość kwaśne, więc stąd aż szklanka cukru

Ocena:
Brak ocen

10 sekretnych przepisów

na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Ebook: 10 sekretnych przepisów na dania z 10 najlepszych restauracji świata

Przystępne przepisy do zrobienia w domu! Pobierz ebook z sekretnymi przepisami na 10 wspaniałych dań z 10 najlepszych restauracji na świecie.

Pobierz dzisiaj za darmo!

Wysyłając ten formularz akceptujesz Regulamin serwisu. Nie sprzedajemy i nie przekazujemy informacji o naszych użytkownikach podmiotom trzecim.